Procedowany aktualnie projekt nowelizacji ustawy o pomocy społecznej znacząco wpłynie na sposób prowadzenia postępowań przez jednostki organizacyjne pomocy społecznej. Nowe przepisy mają ułatwić gminom i powiatom prowadzenie mieszkań chronionych, które są przeznaczone w szczególności dla osób z niepełnosprawnościami. Regulują też kwestie świadczenia usług sąsiedzkich, jako formy usług opiekuńczych oraz możliwość świadczenia przez domy pomocy społecznej usług opieki krótkoterminowej (w formie całodobowej lub dziennej) dla osób, które w nich nie zamieszkują. Uregulowane zostanie również zagadnienie związane ze zgłaszaniem przypadków napaści na pracowników socjalnych, a także doprecyzowany wskaźnik zatrudnienia pracowników socjalnych.
Zapraszamy Państwa na szkolenie, podczas którego ceniony ekspert – praktyk, członek SKO, omówi zmiany ustawy o pomocy społecznej, wskaże różnice w obowiązujących i planowanych przepisach oraz wyjaśni problematyczne kwestie.
Uwaga! Program i materiały udostępniane na szkoleniu będą aktualizowane, w zależności od procesu legislacyjnego wspomnianej powyżej ustawy.
Pomoc społeczna, zdrowie