Slider

XXIX FORUM EKONOMICZNE – „EUROPA JUTRA. SILNA CZYLI JAKA?”

W dnia 3-5 września jesteśmy obecni na jednej z najważniejszych konferencji gospodarczych w Polsce, w regionie i w Europie środkowej – XXIX Forum Ekonomicznym w Krynicy-Zdrój. Forum krynickie ze względu na liczne delegacje zagraniczne i towarzyszące imprezy jest porównywane do Światowego Forum Ekonomicznego w szwajcarskim Davos. „Europa jutra. Silna czy jaka?”- to myśl przewodnia tegorocznego forum, w którym bierze udział ponad 4 tyś. osób.

Przygotowano sześć sesji plenarnych, ponad 200 paneli dyskusyjnych; podzielonych na bloki tematyczne, wykłady i rozmaite prezentacje. Obecni są przedstawiciele kręgów gospodarczych i politycznych; przedstawiciele rządów i parlamentów z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, przedstawiciele mediów i kultury z kilkudziesięciu krajów. Zaproszeni goście poszukują odpowiedzi na kluczowe pytania o przyszłość Europy, mówią o wyzwaniach, jakie stoją przed naszym regionem, a także dyskutują o tym, jak ma wyglądać silna Europa. Trwają debaty z udziałem polityków, ekonomistów i ekspertów.

Wiodące tematy Forum: energetyka, strategiczne surowce, rozwój gospodarczy, inwestycje, infrastruktura, transport, wyzwania środowiskowe, międzynarodowa współpraca gospodarcza oraz nowe technologie i cyfryzacja gospodarki.

W drugim dniu podczas uroczystej gali wręczenia dorocznych nagród poznamy laureatów w następujących kategoriach: Człowiek Roku 2018, Firma Roku 2018, Organizacja Pozarządowa Roku 2018. Wręczona zostanie również nagroda Nowa Kultura Nowej Europy im. Stanisława Vincenza, przyznawana twórcom i promotorom kultury za wybitne osiągnięcia w popularyzacji kultury naszego regionu.

Organizatorem Forum jest Instytut Studiów Wschodnich, który od początku swojego istnienia prowadzi działalność na rzecz współpracy pomiędzy państwami europejskimi. Obrady są przygotowywane we współpracy z ponad 100 partnerami, wśród których znajdują się największe firmy wielu branż. Głównym partnerem Forum jest Województwo Małopolskie.

Font Resize
Kontrast Tytułów