Slider

SZKOLENIE ON-LINE: VAT w samorządzie. Najważniejsze zmiany w przepisach w 2019 i 2020 roku

TERMIN SZKOLENIA: 7 kwietnia 2020 r., godz. 11.00 – 15.00.

ADRESACI: Zapraszamy na szkolenie Skarbników, księgowych, kierowników jednostek, oraz wszystkie osoby, które będą obowiązane rozliczać lub brać udział w rozliczeniu podatku VAT.

Cele: W trakcie szkolenia przedstawione zostaną zasady funkcjonowania podatku VAT w Polsce. W kompleksowy i praktyczny sposób omówione zostaną wprowadzone i planowane zmiany, sposób rozliczania sprzedaży i zamiany nieruchomości, użytkowania wieczystego, podatku VAT w projektach UE oraz kwalifikowania i rozliczania podatku. Naliczenia i naliczenia podatku. Zagadnienia zostały tak dobrane, aby w przystępny i praktyczny sposób przybliżyć niełatwy temat podatku VAT.

Korzyści: Dzięki szkoleniu osoby uczestniczące poznają od zasady opodatkowania transakcji podatkiem VAT. Po zakończeniu szkolenia uczestnicy będą wiedzieli jak przygotować się do bardzo ważnych i trudnych zmian.

PROGRAM:

 1. Zmiana stawek podatkowych VAT od 01.11.2019 roku oraz w 2020 roku. Nowa matryca stawek VAT. Kody CN i PKWiU. Nowe załączniki do ustawy. – Wiążąca Informacja Stawkowa (WIS) a interpretacje podatkowe.
 2. Nowa stawka VAT na odnawialne źródła energii. Jak stosować nowe przepisy w okresie przejściowym i jak w projektach dofinansowanych ze środków UE?
 3. Podzielona płatność od 11.2019 r. – stanowisko i wyjaśnienia Ministerstwa Finansów.
 4. Biała Lista Podatników – zasady stosowania przepisów od 01.2020 r.
 5. JPK i deklaracje podatkowe – co będą zawierać nowe JPK? – jakie dane podawać
  w nowym pliku JPK_VAT.
 6. Orzecznictwo w sprawie terminu rozliczania usług budowlane – wyrok TSUE
  i stanowisko Ministerstwa Finansów.
 7. Orzecznictwo w sprawie sposobu wyliczania prewspółczynników oraz zasad rozliczania.
 8. Wadium a zaliczka – orzecznictwo w sprawie rozpoznania momentu podatkowego.
 9. Kasy rejestrujące (online, zwolnienia, NIP na paragonach) – w tym sankcje za nieprzestrzegania przepisów. Nowe zasady ewidencjonowania, korygowania oraz ulg.
 10. Faktury papierowe i elektroniczne – zmiany i nowości. Jak wystawiać faktury od 2020 roku.
 11. Zmiana definicji pierwszego zasiedlenia a wpływ na stosowanie zwolnienia przy sprzedaży nieruchomości.
 12. Obniżenie wysokości sankcji VAT z 20% do 15%.
 13. Zmiany w przepisach Ordynacji podatkowej – wprowadzenie indywidualnych rachunków podatkowych.
 14. Inne zagadnienia poruszane przez uczestników.

PROWADZĄCY: Praktyk, ekspert w zakresie proponowanego tematu szkolenia, doradca jednostek samorządowych, wykładowca na szkoleniach służby cywilnej. Absolwentka kierunków Zarządzanie, Finanse, Rachunkowość. Wieloletnia główna księgowa specjalizująca się dodatkowo w rozliczaniu projektów UE, doradca w zakresie pozyskiwania środków UE, kwalifikowania podatku VAT w projektach UE, wykładowca prowadzący szkolenia z zakresu ewidencji księgowej, podatku VAT. Od 2010 właścicielka kancelarii rachunkowo-podatkowej.

TERMIN SZKOLENIA: 7 kwietnia 2020 r., godz. 11.00 – 15.00.

CENA: 229 zł netto/os. Udział w szkoleniu zwolniony z VAT w przypadku finansowania szkolenia ze środków publicznych. Cena zawiera: udział w profesjonalnym szkoleniu on-line, materiały szkoleniowe przekazane w wersji elektronicznej, certyfikat ukończenia szkolenia, możliwość konsultacji z trenerem.

ZGŁOSZENIA:

Wypełnioną kartę zgłoszenia należy przesłać mailem na adres: szkolenia@mistia.org.pl lub poprzez formularz zgłoszenia (przycisk ZAPISZ SIĘ) do 20 marca 2020 r. UWAGA ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

Co to jest webinarium i jak będziemy je realizowali?

 • Szkolenie to będzie realizowane w formie on-line. Udział pozwoli zapoznać się z tematem prezentowanym na żywo przez eksperta, zadać mu pytanie na czacie i porozmawiać z innymi uczestnikami.
 • Nasze szkolenia on-line wyróżnia to, że prowadzone są z najlepszymi trenerami i ekspertami, praktykami w temacie szkolenia, których znają Państwo ze szkoleń stacjonarnych.
 • Będą Państwo widzieli i słyszeli trenera oraz wyświetlane przez niego materiały, prezentacje, filmy instruktażowe, dokumenty.
 • Zarówno przed spotkaniem, jak i w jego trakcie mogą Państwo zadawać pytania poprzez czat. Trener odpowiada na te pytania na bieżąco lub w drugiej części szkolenia w sesji pytań i odpowiedzi.
 • Platforma, na której odbywa się webinarium, jest dostępna bezpośrednio przez przeglądarkę internetową, np. Google Chrome lub inną. Potrzebny jest komputer z dostępem do Internetu. Przydatne mogą być również słuchawki z mikrofonem, jeżeli chcieliby Państwo zabierać głos, a liczba uczestników na to pozwala. Kamera w komputerze nie jest konieczna.
 • Po przesłaniu karty zgłoszenia otrzymają Państwo na wskazany adres e-mail unikalny link do webinarium (wirtualnej sali szkoleniowej). Wystarczy kliknąć w ten link w konkretnym terminie i godzinie w której planowane jest jego rozpoczęcie.
 • Korzystanie z naszych webinariów jest bardzo proste. Jeżeli po raz pierwszy korzystają Państwo z naszego webinarium proponujemy testowe połączenie we wskazanym przez nas terminie.
 • Po spotkaniu otrzymają Państwo mailem elektroniczne materiały szkoleniowe a certyfikat ukończenia szkolenia zostanie przesłany, w zależności od Państwa preferencji, pocztą lub mailem. Płatność za szkolenie nastąpi na podstawie faktury przesłanej po szkoleniu (pocztą lub mailem).

Opiekun szkolenia: Jolanta Przejczowska, mail: jolanta.przejczowska@mistia.org.pl

Font Resize
Kontrast Tytułów