Slider

SZKOLENIE ON-LINE Praca Rady Gminy i Powiatu oraz Biura Rady w sytuacji kryzysowej, w tym w sytuacji zagrożenia epidemicznego

TERMIN SZKOLENIA:  16 kwietnia 2020 r., godz. 10.00 – 14.00.

ADRESACI:

Przewodniczący Rad, Przewodniczący i Członkowie Komisji Rad, Radni, Pracownicy Biura Rady.

CELE i KORZYŚCI:

Przedstawienie możliwości związanych z pracą Rady Gminy i Powiatu oraz organizacji Biura Rady w sytuacji kryzysowej.

Na szkoleniu uczestnicy dowiedzą się jak postępować w sytuacjach trudnych i wymagających niestandardowego zachowania w organizacji pracy biura rady i radnych: jak zwoływać i prowadzić posiedzenia, w jakiej formie, jak zapewnić realizację porządku obrad, jak potwierdzać obecność. Na te i wiele innych trudnych zagadnień odpowiemy na szkoleniu.

PROGRAM:

 1. Zmiana modelu funkcjonowania urzędów JST:
 • Zawieszenie bezpośredniej obsługi klientów;
 • Udostępnianie dokumentów rady;
 • Odbieranie przesyłek pocztowych;
 • Kontakty z radnymi.
 1. Zmiana modelu funkcjonowania organów stanowiących JST:
 • Sesje rad i posiedzenia komisji czy przeprowadzać zgodnie z planem czy odwoływać;
 • Odbywanie w sali sesyjnej czy w wersji online;
 • Sesje rad i posiedzenia komisji z udziałem czy bez udziału publiczności;
 • Prawo do ochrony życia i zdrowia ważniejsze od prawa do udziału w sesji (wypłacać czy nie wypłacać diet za nieobecności związane, np. z kwarantanną).

 

PROWADZĄCA: dr prawa, specjalność: prawo administracyjne i finanse publiczne. Ekspert w zakresie ustroju i zadań jednostek samorządu terytorialnego (certyfikat Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji), trener zamówień publicznych, licencjonowany zarządca nieruchomości, członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Zielonej Górze (od 1991 r. i nadal). Od wielu lat współpracuje, jako szkoleniowiec z jednostkami samorządu terytorialnego na terenie całego kraju.

CENA:

240 zł netto/os. Udział w szkoleniu zwolniony z VAT w przypadku finansowania szkolenia ze środków publicznych. Cena zawiera: udział
w profesjonalnym szkoleniu on-line, materiały szkoleniowe przekazane w wersji elektronicznej, certyfikat ukończenia szkolenia, możliwość konsultacji z trenerem.

ZGŁOSZENIA:

Wypełnioną kartę zgłoszenia należy przesłać mailem na adres: szkolenia@mistia.org.pl lub poprzez formularz zgłoszenia (przycisk ZAPISZ SIĘ). UWAGA ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

Co to jest webinarium i jak będziemy je realizowali?

 • Szkolenie to będzie realizowane w formie on-line. Udział pozwoli zapoznać się z tematem prezentowanym na żywo przez eksperta, zadać mu pytanie na czacie i porozmawiać z innymi uczestnikami.
 • Nasze szkolenia on-line wyróżnia to, że prowadzone są z najlepszymi trenerami i ekspertami, praktykami w temacie szkolenia, których znają Państwo ze szkoleń stacjonarnych.
 • Będą Państwo widzieli i słyszeli trenera oraz wyświetlane przez niego materiały, prezentacje, filmy instruktażowe, dokumenty.
 • Zarówno przed spotkaniem, jak i w jego trakcie mogą Państwo zadawać pytania poprzez czat. Trener odpowiada na te pytania na bieżąco lub w drugiej części szkolenia w sesji pytań i odpowiedzi.
 • Platforma, na której odbywa się webinarium, jest dostępna bezpośrednio przez przeglądarkę internetową, np. Google Chrome lub inną. Potrzebny jest komputer z dostępem do Internetu. Przydatne mogą być również słuchawki z mikrofonem, jeżeli chcieliby Państwo zabierać głos, a liczba uczestników na to pozwala. Kamera w komputerze nie jest konieczna.
 • Po przesłaniu karty zgłoszenia otrzymają Państwo na wskazany adres e-mail unikalny link do webinarium (wirtualnej sali szkoleniowej). Wystarczy kliknąć w ten link w konkretnym terminie i godzinie w której planowane jest jego rozpoczęcie.
 • Korzystanie z naszych webinariów jest bardzo proste. Jeżeli po raz pierwszy korzystają Państwo z naszego webinarium proponujemy testowe połączenie we wskazanym przez nas terminie.
 • Po spotkaniu otrzymają Państwo mailem elektroniczne materiały szkoleniowe a certyfikat ukończenia szkolenia zostanie przesłany, w zależności od Państwa preferencji, pocztą lub mailem. Płatność za szkolenie nastąpi na podstawie faktury przesłanej po szkoleniu (pocztą lub mailem).

Opiekun szkolenia:

Jolanta Przejczowska  jolanta.przejczowska@mistia.org.pl

Font Resize
Kontrast Tytułów