Slider

SZKOLENIE ON-LINE: Oświadczenia majątkowe w praktyce jst

TERMIN SZKOLENIA:  6 kwietnia 2020 r., godz. 10.00 – 14.00.

ZAJĘCIA SKIEROWANE DO:

wójtów i ich zastępców, sekretarzy gmin, skarbników gmin, kierowników jednostek organizacyjnych gmin, radnych oraz osób wydających decyzje administracyjne w imieniu wójta

OPIS ZAJĘĆ:

Zapraszamy na szkolenie on-line, podczas którego zostaną omówione kwestie prawne związane z oświadczeniami majątkowymi, a uczestnicy zostaną przygotowani do prawidłowego ich wypełniania, tak aby uniknąć przypisanych prawem sankcji.

Ekspertka omówi również najnowsze orzecznictwo dotyczące oświadczeń majątkowych.

PROGRAM:

1. Oświadczenia majątkowe i ich rola.
2. Osoby zobowiązane do składania oświadczeń majątkowych w samorządzie.
3. Majątek odrębny a majątek wspólny małżonków.
4. Zasady wypełniania oświadczeń.
5. Formularze oświadczeń majątkowych.
6. Analiza formularza oświadczenia majątkowego.
7. Terminy składania oświadczeń.
8. Analiza oświadczeń majątkowych (podmiot, któremu składane są oświadczenia, urząd skarbowy).
9. Korekty oświadczeń majątkowych.
10. Publikowanie oświadczeń majątkowych.
11. Skutki niezłożenia oświadczenia majątkowego.
12. Przechowywanie oświadczeń majątkowych.
13. Oświadczenia majątkowe a ochrona danych osobowych.
14. Najnowsze orzecznictwo dotyczące oświadczeń majątkowych.
15. Pytania.

PROWADZĄCA: radca prawny z zakresu prawa administracyjnego, prawa pracy oraz przepisów prawnych dotyczących ochrony danych osobowych, mobbingu itp. Doświadczona konsultantka, trenerka, ekspertka prowadząca szkolenia podnoszące kwalifikacje pracowników administracji publicznej. Autorka programów szkoleniowych oraz opracowań z zakresu prawa dla jednostek samorządu terytorialnego. Autorka komentarzy i opinii prawnych.  

CENA: 229 zł netto/os. Udział w szkoleniu zwolniony z VAT w przypadku finansowania szkolenia ze środków publicznych. Cena zawiera: udział w profesjonalnym szkoleniu on-line, materiały szkoleniowe przekazane w wersji elektronicznej, certyfikat ukończenia szkolenia, możliwość konsultacji z trenerem.

ZGŁOSZENIA:

Wypełnioną kartę zgłoszenia należy przesłać mailem na adres: szkolenia@mistia.org.pl lub poprzez formularz zgłoszenia na www.mista.org.pl do 2 kwietnia 2020 r. UWAGA ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

Opiekun szkolenia: Magdalena Stawiarska:magdalena.stawiarska@mistia.org.pl

Co to jest webinarium i jak będziemy je realizowali?

  • Szkolenie to będzie realizowane w formie on-line. Udział pozwoli zapoznać się z tematem prezentowanym na żywo przez eksperta, zadać mu pytanie na czacie i porozmawiać z innymi uczestnikami.
  • Nasze szkolenia on-line wyróżnia to, że prowadzone są z najlepszymi trenerami i ekspertami, praktykami w temacie szkolenia, których znają Państwo ze szkoleń stacjonarnych.
  • Będą Państwo widzieli i słyszeli trenera oraz wyświetlane przez niego materiały, prezentacje, filmy instruktażowe, dokumenty.
  • Zarówno przed spotkaniem, jak i w jego trakcie mogą Państwo zadawać pytania poprzez czat. Trener odpowiada na te pytania na bieżąco lub w drugiej części szkolenia w sesji pytań i odpowiedzi.
  • Platforma, na której odbywa się webinarium, jest dostępna bezpośrednio przez przeglądarkę internetową, np. Google Chrome lub inną. Potrzebny jest komputer z dostępem do Internetu. Przydatne mogą być również słuchawki z mikrofonem, jeżeli chcieliby Państwo zabierać głos a liczba uczestników na to pozwala. Kamera w komputerze nie jest konieczna.
  • Po przesłaniu karty zgłoszenia otrzymają Państwo na wskazany adres e-mail unikalny link do webinarium (wirtualnej sali szkoleniowej). Wystarczy kliknąć w ten link w konkretnym terminie i godzinie w której planowane jest jego rozpoczęcie.
  • Korzystanie z naszych webinariów jest bardzo proste. Jeżeli po raz pierwszy korzystają Państwo z naszego webinarium proponujemy testowe połączenie we wskazanym przez nas terminie.
  • Po spotkaniu otrzymają Państwo mailem elektroniczne materiały szkoleniowe a zaświadczenie o ukończeniu szkolenia zostanie przesłane, w zależności od Państwa preferencji, pocztą lub mailem. Płatność za szkolenie nastąpi na podstawie faktury przesłanej po szkoleniu (pocztą lub mailem).
Font Resize
Kontrast Tytułów