Slider

SZKOLENIE ON-LINE: Prawo pracy wobec rozwiązań kryzysowych związanych z chorobami zakaźnymi

 

Zapisz się 

 

SZKOLENIE ON-LINE

TERMIN SZKOLENIA:  24 marca 2020 r., godz. 11.00 – 15.00.

ZAJĘCIE SKIEROWANE DO:

pracodawców, pracowników działów kadr (HR) oraz kadry menadżerskiej.

PROGRAM:

 1. Jakie uprawnienia, a jakie obowiązki mają pracodawcy według nowych przepisów ustawy ws. szczególnych rozwiązań związanych z rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych (koronowirusa)?
 2. Jak zmienione są i jakie wywołują konsekwencje przepisy rozporządzenia w sprawie wykazu chorób powodujących powstanie obowiązku kwarantanny lub nadzoru epidemiologicznego oraz okresu obowiązkowej kwarantanny lub nadzoru epidemiologicznego?
 3. Co z podróżami służbowymi do krajów ryzyka? Czy pracownik może odmówić takiego wyjazdu?
 4. Czy pracodawca może zapytać pracowników wracających z urlopów wypoczynkowych o miejsce spędzania wakacji pod kątem oceny ryzyka?
 5. Jeśli pracownik wróci z zagranicznego urlopu to czy także musi przejść kwarantannę. Jak zwolnić pracownika z obowiązku świadczenia pracy?
 6. Przepisy przewidują badania wstępne, okresowe i profilaktyczne ale nie przewidują badań mających na celu oceny zdrowia pracownika, co do którego pracodawca ma podejrzenie, że jest on chory. Czy są uzasadnione przypadki gdy pracodawca może wysłać pracownika na badania w związku z pogorszeniem stanu zdrowia?
 7. Jakie przepisy prawa pracy mogą mieć zastosowanie w przypadku podejrzenia zarażenia pracownika chorobą zakaźną?
 8. Jakie środki ochrony zbiorowej ma obowiązek zapewnić pracodawca?
 9. Jakie środki ochrony indywidualnej ma obowiązek zapewnić pracodawca?
 10. Kiedy zastosować skrócony czas pracy?
 11. Czy można wysłać pracownika na przymusowy urlop wypoczynkowy?
 12. Jak wprowadzić pracę zdalną, gdy takiej formy pracy nie ma w regulaminie pracy? Czy regulacje kryzysowe mogą być stosowane bezpośrednio bez wewnątrzorganizacyjnych zapisów w tym zakresie?
 13. Czy telepraca może być zastosowana na czas kwarantanny?
 14. Czy praca zdalna i telepraca oznaczają to samo?
 15. Co z BHP przy pracy za pośrednictwem Internetu?
 16. W jaki sposób wynagradzać pracownika gdy przewidziane są premie za brak absencji chorobowej a pracownik przechodzi kwarantannę?
 17. Jakie wynagrodzenie i prawa pracownika w przypadku w przypadku zamknięcia żłobka przedszkola, czy klubiku dziecięcego?
 18. Ile nadgodzin dla pracownika gdy w ramach rozwiązań kryzysowych zostaną nałożone na pracownikowi jednostki samorządu terytorialnego dodatkowe obowiązki wykonania określonego zadania w związku z przeciwdziałaniem COVID-19?
 19. Jakie rozwiązania dla przedsiębiorców w trudnej sytuacji
 20. Najnowsze interpretacje urzędowe.

OPIS ZAJĘĆ:

Omówienie rozwiązań prawnych wprowadzonych w związku z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych.

Pracodawca ma obowiązek chronić zdrowie i życie pracowników przez zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy ale jak kontrolować zdrowie pracownika gdy nie można ingerować w życie prywatne, a dane o stanie zdrowia podlegają szczególnej ochronie.

Premier może też zgodnie z nowymi przepisami nałożyć na jednostkę samorządu terytorialnego obowiązek wykonania określonego zadania w związku z przeciwdziałaniem zagrożeniu, co z kolei oznacza dodatkową pracę i być może nadgodziny.

Ekspertka omówi najnowsze kryzysowe regulacje i stanowiska urzędowe w kontekście prawa pracy

PROWADZĄCA:  prawnik, doktor nauk prawnych, posiada ponad 16-to letnie doświadczenie w prawie pracy. Prowadzi własną działalność oraz odpowiada za praktykę prawa pracy w Brief&Case Kancelaria Radców Prawnych Będźmirowski, Zinkiewicz i Partnerzy z Gdyni. W latach 2017 –2019 wykładowca studiów podyplomowych Prawo Pracy i Ubezpieczenia Społeczne – Kadry i Płace Uczelni Łazarskiego w Warszawie obecnie wykładowca Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni. Przez wiele lat aktywnie zaangażowana jako członek grup roboczych przy Komisji Europejskiej w sprawy związane z delegowaniem pracowników. Autorka kilkuset publikacji, w tym książek: „Prawo pracy dla małych i średnich firm”, „Delegowanie pracowników. Nowe przepisy”, „Prawo związkowe. Praktyczny komentarz”, oraz „Zatrudnianie w Polsce cudzoziemców spoza Unii Europejskiej”. Współpracownik Monitora Prawa Pracy i Ubezpieczeń Wydawnictwa INFOR oraz Wolters Kluwer Polska. Ekspert projektów międzynarodowych realizowanych przy współpracy z Państwową Inspekcją Pracy. Członek Polskiego Stowarzyszenia HR i doświadczony trener.

CENA: 229 zł netto/os. Udział w szkoleniu zwolniony z VAT w przypadku finansowania szkolenia ze środków publicznych. Cena zawiera: udział w profesjonalnym szkoleniu on-line, materiały szkoleniowe przekazane w wersji elektronicznej, certyfikat ukończenia szkolenia, możliwość konsultacji z trenerem.

ZGŁOSZENIA:

Wypełnioną kartę zgłoszenia należy przesłać mailem na adres: szkolenia@mistia.org.pl lub poprzez formularz zgłoszenia (przycisk ZAPISZ SIĘ) do 20 marca 2020 r. UWAGA ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

Co to jest webinarium i jak będziemy je realizowali

 • Szkolenie to będzie realizowane w formie on-line. Udział pozwoli zapoznać się z tematem prezentowanym na żywo przez eksperta, zadać mu pytanie na czacie i porozmawiać z innymi uczestnikami.
 • Nasze szkolenia on-line wyróżnia to, że prowadzone są z najlepszymi trenerami i ekspertami, praktykami w temacie szkolenia, których znają Państwo ze szkoleń stacjonarnych.
 • Będą Państwo widzieli i słyszeli trenera oraz wyświetlane przez niego materiały, prezentacje, filmy instruktażowe, dokumenty.
 • Zarówno przed spotkaniem, jak i w jego trakcie mogą Państwo zadawać pytania poprzez czat. Trener odpowiada na te pytania na bieżąco lub w drugiej części szkolenia w sesji pytań i odpowiedzi.
 • Platforma, na której odbywa się webinarium, jest dostępna bezpośrednio przez przeglądarkę internetową, np. Google Chrome lub inną. Potrzebny jest komputer z dostępem do Internetu. Przydatne mogą być również słuchawki z mikrofonem, jeżeli chcieliby Państwo zabierać głos a liczba uczestników na to pozwala. Kamera w komputerze nie jest konieczna.
 • Po przesłaniu karty zgłoszenia otrzymają Państwo na wskazany adres e-mail unikalny link do webinarium (wirtualnej sali szkoleniowej). Wystarczy kliknąć w ten link w konkretnym terminie i godzinie w której planowane jest jego rozpoczęcie.
 • Korzystanie z naszych webinariów jest bardzo proste. Jeżeli po raz pierwszy korzystają Państwo z naszego webinarium proponujemy testowe połączenie we wskazanym przez nas terminie.

Po spotkaniu otrzymają Państwo mailem elektroniczne materiały szkoleniowe a certyfikat ukończenia szkolenia zostanie przesłany, w zależności od Państwa preferencji, pocztą lub mailem. Płatność za szkolenie nastąpi na podstawie faktury przesłanej po szkoleniu (pocztą lub mailem).

Opiekun szkolenia: Magdalena Stawiarska :magdalena.stawiarska@mistia.org.pl

Font Resize
Kontrast Tytułów