Slider

SZKOLENIE ON-LINE: Kadry i płace w oświacie w 2020 r. Kształcenie na odległość a wynagradzanie i rozliczanie czasu pracy pracowników oświatowych

TERMIN SZKOLENIA:

28 kwietnia 2020 r., godz. 10.00 – 14.00

ZAJĘCIA SKIEROWANE DO:

Osób prowadzących sprawy kadrowe w szkołach, dyrektorów szkół, kierowników i pracowników jednostek samorządowych obsługujących szkoły (ZEAS-Y i CUW-Y).

CELE I KORZYŚCI:

 • omówienie zatrudniania nauczycieli, w tym rozwiązywania stosunku pracy, w świetle aktualnej sytuacji kryzysowej i regulacji prawnych;
 • omówienie kwestii dotyczących kształcenia na odległość, w sytuacji gdy zamknięte są szkoły, w szczególności wynagradzania za pracę i rozliczania czasu pracy;
 • przedstawienie problematyki ochrony zdrowia pracowników w czasie zagrożenia epidemicznego, z uwzględnieniem kwestii dotyczących badań, nowych specjalnych regulacji dotyczących zasiłku opiekuńczego, zmian w urlopach czy możliwości powstrzymania się od pracy.

PROGRAM:

 1. Zatrudnianie nauczycieli w świetle aktualnych przepisów:
  1. Warunki zatrudnienia na stanowisku nauczyciela.
  2. Podstawa zatrudnienia nauczycieli w szkołach – limity umów na czas określony.
 2. Zmiana warunków zatrudnienia:
  1. Zmiana stanowiska.
  2. Zmiana wymiaru etatu.
  3. Przeniesienie do innej jednostki.
  4. Zmiany innych warunków pracy.
 • Kształcenie na odległość w czasie zamknięcia szkół:
  1. Podstawy prawne.
  2. Wynagrodzenie za pracę a wynagrodzenie za gotowość do pracy.
  3. Sytuacja pracowników niepedagogicznych.
 1. Ochrona zdrowia pracowników w czasie zagrożenia epidemicznego:
  1. Obowiązkowe badania.
  2. Brak możliwość realizacji badań z powodu zamknięcia przychodni.
  3. Możliwość dodatkowego skierowania pracownika na badania.
  4. Dopuszczalność polecenia wykorzystania urlopu przez pracownika.
  5. Zmiany w planach urlopowych.
  6. Opieka na dziecko.
  7. Zasiłek opiekuńczy – nowe regulacje specjalne.
  8. Możliwość powstrzymania się od pracy.
  9. Dopuszczalność badania temperatury pracowników.
  10. Środki ochrony indywidualnej.
 2. Rozwiązanie stosunku pracy z przyczyn organizacyjnych:
  1. Terminy jakie obowiązują pracodawcę.
  2. Procedury (konsultacja związkowa, szczególna ochrona stosunku pracy).

PROWADZĄCY:

Dr nauk prawnych, specjalista z zakresu prawa pracy i prawa oświatowego, autor wielu publikacji w tej tematyce, wykładowca na kursach, szkoleniach i studiach podyplomowych z zakresu prawa pracy w szkołach i placówkach oświatowych. Obecnie prowadzi kancelarię prawną zajmującą się m.in. obsługą prawną jednostek oświatowych.

CENA:

229 zł netto/os. Udział w szkoleniu zwolniony z VAT w przypadku finansowania szkolenia ze środków publicznych. Cena zawiera: udział w profesjonalnym szkoleniu on-line, materiały szkoleniowe przekazane w wersji elektronicznej, certyfikat ukończenia szkolenia, możliwość konsultacji z trenerem.

ZGŁOSZENIA:

Wypełnioną kartę zgłoszenia należy przesłać mailem na adres: szkolenia@mistia.org.pl lub poprzez formularz zgłoszenia na www.mista.org.pl do 22 kwietnia 2020 r. UWAGA ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

Opiekun szkolenia: Jolanta Przejczowska, mail: jolanta.przejczowska@mistia.org.pl

Co to jest webinarium i jak będziemy je realizowali?

 

 • Szkolenie to będzie realizowane w formie on-line. Udział pozwoli zapoznać się z tematem prezentowanym na żywo przez eksperta, zadać mu pytanie na czacie i porozmawiać z innymi uczestnikami.
 • Nasze szkolenia on-line wyróżnia to, że prowadzone są z najlepszymi trenerami i ekspertami, praktykami w temacie szkolenia, których znają Państwo ze szkoleń stacjonarnych.
 • Będą Państwo widzieli i słyszeli trenera oraz wyświetlane przez niego materiały, prezentacje, filmy instruktażowe, dokumenty.
 • Zarówno przed spotkaniem, jak i w jego trakcie mogą Państwo zadawać pytania poprzez czat. Trener odpowiada na te pytania na bieżąco lub w drugiej części szkolenia w sesji pytań i odpowiedzi.
 • Platforma, na której odbywa się webinarium, jest dostępna bezpośrednio przez przeglądarkę internetową, np. Google Chrome lub inną. Potrzebny jest komputer z dostępem do Internetu. Przydatne mogą być również słuchawki z mikrofonem, jeżeli chcieliby Państwo zabierać głos a liczba uczestników na to pozwala. Kamera w komputerze nie jest konieczna.
 • Po przesłaniu karty zgłoszenia otrzymają Państwo na wskazany adres e-mail unikalny link do webinarium (wirtualnej sali szkoleniowej). Wystarczy kliknąć w ten link w konkretnym terminie i godzinie w której planowane jest jego rozpoczęcie.
 • Korzystanie z naszych webinariów jest bardzo proste. Jeżeli po raz pierwszy korzystają Państwo z naszego webinarium sugerujemy testowe połączenie we wskazanym przez nas terminie.
 • Po spotkaniu otrzymają Państwo mailem elektroniczne materiały szkoleniowe a certyfikat ukończenia szkolenia zostanie przesłany, w zależności od Państwa preferencji, pocztą lub mailem. Płatność za szkolenie nastąpi na podstawie faktury przesłanej po szkoleniu mailem.

 

Font Resize
Kontrast Tytułów